Перший етап Кубку Президента ФКСУ з Дистанційних кінних пробігів

Перший етап Кубку Президента ФКСУ з Дистанційних кінних пробігівУ поточному 2017 році заплановано серію змагань з ДКП «Кубок Президента ФКСУ», яка складається з трьох Етапів та Фіналу. Для участі у Фіналі достатньо виступити лише в одному з Етапів, але для заохочення спортсменів додатково запроваджено рейтингову систему, яка надає можливість нагородити найактивнішого учасника. За кожен старт у рамках Кубку спортсмен одержує певну кількість балів залежно від дистанції, кількості суперників та місця, яке посів.Отже, 21 травня в селі Бобриця Києво-Святошинського району відбувся Перший етап за підтримки місцевого фонду «Розвиток та Благоустрій».


Три дистанції: CEN28, CEN50, CEN82. Щоб спортсменам було цікаво, організатори спроектували  трасу з   максимально різним ландшафтом і типами ґрунтів, приділивши багато уваги естетичним аспектам. Це дещо ускладнило технічну реалізацію проекту, але гості з Києва, Житомира, Одеси та Полтави не лише виконали кваліфікації, але й оцінили унікальні краєвиди Полісся: заливні луки пойми річки Ірпінь, лісовий заповідник урочища Гнилець, проїхали дамбою між двох мальовничих озер, пронеслись галопом ідеально рівними просіками боярського лісу та ефектно фінішували на просторому полі із зоною видимості понад 1км. Кожен маршрут відповідно мав свій колір розмітки: 32км – синій, 18км – червоний, 14км – жовтий. Синій і червоний маршрути – легкі  та швидкісні, в той час як жовтий – більш складний, технічний, з перепадами висот. На дистанції було забезпечено пункти водопою, також спортсменам видавали воду у пляшках для охолодження коней. На фініші на них чекав величезний казан гарячого кулешу, звареного під наглядом бобрицького сільського голови Олександра Короля.  В зоні змагань працювало два фотографи та відеооператор.


На окрему увагу заслуговує той факт, що партнерами змагань стали кілька відомих компаній.


Компанія Еко-Інстинкт, головний партнер Кубку, забезпечила подарунками всі призові місця всіх Етапів та Фіналу! Це – якісні кормові добавки серії Цеосорб, які активно завойовують український ринок.

BPG Cavalor Ukraine, компанія, яка надає всебічні послуги у сфері кінного спорту (від професійних консультацій щодо здоров’я коней, до забезпечення їх якісними раціонами харчування), нагородила переможця і двох призерів дистанції CEN82 фірмовими мюслі та цілим пакунком різних добавок: енергетиків, вітамінів.


Компанія Б.Браун Медікал вчасно підтримала спортсменів сипінговим харчуванням «Nutricomp Plus» .


Нагородження проводив головний ініціатор події відомий український спортсмен, журналіст і громадський діяч Андрій Оністрат у дружній, дещо неформальній атмосфері. Оргкомітет висловлює подяку всім суддям і ветеринарам, які  сумлінно працювали на змаганнях!

 

Ми щиро вітаємо переможця  CEN82 Цизіна Андрія-молодшого, який проїхав цю дистанцію зі  швидкістю 15,16км на годину на чистокровній арабській Харді. А також Толпигу Юлію (Вест-Бест – 15,07км/г) – з другим місцем і вершницю з Одеси Рачинську Вікторію (Тагір – 13,87) – з третім. На велику повагу заслуговують двоє юнаків – Вересова Олександра (Полтава) і Гордієнко Іван (Київ), які вперше подолали дистанцію CEN82, виконали кваліфікацію, майстерно провівши коней із запланованою швидкістю. Їхні коні, Мускат (гуцульської породи)  і Еверест  (напівараб, Ягольницького кінного заводу) також бігли дистанцію «Початковий рівень ІІ» вперше, тому дуже важливо було не піддатися спортивному азарту і тонко відчути фізичний стан коней, адже це – лише початок їхньої спортивної кар’єри!


Дистанція  CEN50 була досить складною через довгу першу фазу – 32км. Її впевнено виграла Зоталева Наталія на Агаті (15,80км/г). Друге місце посіла Гончарова Олена на кобилі Асанга (15,71км/г), третє – Оністрат Андрій на коні Майбах (14,60км/г).  Дівчата з команди КСК «Сілін» Титаренко Ксенія на Граніті та Довгопол Поліна на Пегасі їхали дуже розважливо і холоднокровно, маючи на меті успішну кваліфікацію перед міжнародними змаганнями.


Дистанцію «Молоді коні»  виграв Антропов Михайло на Вольфрамі. Друге місце посіла Корецька Наталія на Габріель. Варто зазначити, що Наталія – молода вершниця, яка вперше виступала за свою команду на чужій трасі. Вона чудово впоралась!  Здається, в пробігах стало на кілька перспективних спортсменів більше!


З негативних моментів , які варто врахувати на майбутнє, на ділянці маршруту поблизу м.Боярка невідомі особи свідомо і принципово зривали розмітку траси. Це створило певні труднощі, оскільки довелося її відновлювати під час старту.  Але, загалом, організаторам вдалося зробити цей старт пам’ятним для спортсменів, про що свідчить велика кількість позитивних відгуків!


  Ксенія Титаренко КСК «Сілін»: «Дуже тішить мене той момент, що з’являються нові обличчя, що організатори прагнуть підвищувати рівень. Наприклад, я скоро можу звикнути до того, що на маршруті є вода. З’являються призи! Тобто, не лише медальки, а справжні подарунки від спонсорів. Звісно, ще й досі хтось зриває розмітку траси, але цього разу її оперативно відновлювали! Орги пішли нам на зустріч і відкоригували маршрут для новачків, за що їм окрема подяка – нас почули

 

 


 

Вікторія Рачинська, Одесса: «Ще одні 80км успішно пройдено, 3 місце. Дякую Андрію Оністрату та Лесі Гордієнко за організацію турніру, а селу Бобриця за прийом…  Дуже сподобалось, що з’явились спонсори і призи, так їхати додому значно веселіше. Дякую    BPG-Cavalor-Ukraine и Цеосорб за дуже корисні і потрібні подарунки!»

 

 

 
Олександра Вересова, КК «Чотири Підкови», Полтава: «Око радували шикарні краєвиди на озеро , рівні доріжки у лісі та… невидимки, що харчуються синіми стрічками!!!  Місцями довелося видивлятися сліди вершників, які встигли проїхати, доки розмітку не зірвали. На пункті водопою нас напоїли,  полили водою і ми помчали на фініш! Порадувала зона для ветконтролю: простора, на три доріжки, з двома виходами, що було дуже доцільно для нашого буйного гуцула! Друге коло стало суцільним  задоволенням: можна було їхати дистанцію, не дивлячись під ноги, насолоджуючись всією красою цього дивовижного місця (розмітку було відновлено). Завершили дистанцію ми дуже задоволені: останню фазу було просто всіяно червоними стрічками! Ми вдало пройшли ПВК і отримали чимале відерце вітамінів від Цеосорб. Так і минули наші вихідні…  Дякую організаторам за чудовий старт»

 Наталія Зоталева, Житомирська обл«… ми прибули на місце старту. Велике зручне поле: машини, коневози, люди, коні..  Траса. Класна! Швидка! Красивааа…! Пункти з водою, розмітка (ну, не рахуючи, що в деяких місцях її хтось познімав), гарний грунт, погода… Все було бездоганно! А головне – хороша компанія! Зручний фініш. Зона ПВК. Все сподобалось. Нагородження – просто клас! Емоціі – не передати! Загалом, вражень дуже багато, всі вони виключно позитивні і я із задоволенням приїду ще! Дякую організаторам за класний вікенд! 

P.S. Хто ще сумнівається, чи брати участь у пробігах, - можу сказати лише одне, від себе та від свого коня: ОБОВЯЗКОВО!»

 

 

 А тепер трохи детальніший фотозвіт!

Зона старту

 
Старт найдовшої дистанції о 6.00 ранку.


 
 

 

 


 
   
     
 

Автор статті – Л.Гордієнко.