Ксенія Горбунова на міжнародній конференції з питань благополуччя коней у пробігах «Ініціатива Боудіб»

 

    


8 березня у столиці Об’єднаних Арабських Еміратів Абу-Дабі в рамках Фестивалю Пробігів Його Високості Шейху Султану Бін Зайєду Аль Найяну пройшла міжнародна конференція  з питань благополуччя коней у пробігах «Ініціатива Боудіб» (Boudheib Initiative). На конференцію було запрошено 27 фахівців з пробігів з 11 країн, а також місцеві та зарубіжні тренери, спортсмени, заводчики, ветеринари та власники коней. Україну представляла міжнародний суддя 4*, Голова Атестаційної Комісії з пробігів Ксенія Горбунова.


В результаті росту популярності пробігів, як спорту вищих досягнень, у регіоні на дистанціях від 80 до 160 км швидкість коней виросла з 18 км на годину у 1998 році до швидкостей, які наближаються до 40 км на годину, що перевищує природні можливості коней. Для досягнення таких космічних швидкостей природні траси у пісках були замінені на спеціально підготовлені траси з твердим покриттям. Зростання швидкості почало призводити до численних важких травм коней, часто несумісних з життям.

  

Близько двох років тому Його Високість Шейх Султан Бін Зайєд Аль Найян, через невдоволення розвитком ситуації у пробіжному спорті регіону, прийняв рішення запровадити деякі зміни до правил дисципліни, в основу яких покладено благополуччя коня, як суть, як філософія кінного спорту.

Шейх Султан наполіг на суворому захисті благополуччя коней і запровадив Ініціативу Боудіб. Це низка суворих обмежень швидкостей, показників пульсу та часу подання коней на ветеринарний контроль після фаз та фінішу змагання. Це також повернення до природних пустельних трас (не менше 50% всього пробігу), адже не підготовлені спеціально для швидкісної їзди траси природнім шляхом знижують швидкість і ризик травм.


Доповнення Боудіб до правил FEI включають в себе зменшення показників пульсу під час презентації коня ветеринарам (56 проти 64 за правилами FEI), часу відновлення коня (максимум 10 хвилин після всіх етапів, включаючи фінальний проти 20 хвилин на всіх етапах і 30 після фінального за правилами FEI). 


У Боудібі дуже пишаються тим, що під час змагань клініка майже завжди лишається пустою. Непоганий результат за менше ніж 2 роки впровадження Ініціативи.

На конференції учасники доповідали про ситуацію із пробігами в їхніх країнах, місцеві умови проведення та проблеми у кожній країні. Пізніше відбулися дискусії на тему як можна запровадити Ініціативу Боудіб або її елементи по всьому світу. Однією з найпоширеніших думок було запровадження в рамках звичайних змагань спеціального призу за підготовленість коня, що відповідатиме вимогам правил Ініціативи Боудіб.


Докладно про Ініціативу Боудіб, Фестиваль та конференцію читайте на офіційній сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/boudheib/