Endurance Horse Sport Club   Здається, започатковано нову гарну традицію: відвідувати кінні клуби, де займаються пробігами, обмінюватись досвідом, влаштовувати спільні тренування. Це дає можливість не лише поспілкуватись зі спортсменами, але й попрацювати з іншими кіньми, відчути особливості тренінгу і виїздки, зібрати колекцію вражень для коригування власної концепції.

Нещодавно я відвідала Endurance Horse Sport Club, де мені випала нагода потренуватись з найвідомішою пробіжною командою України, "Командою чемпіонів", як вони себе небезпідставно називають, про що свідчать десятки  кубків, медалей, дипломів та грамот на полицях і стінах. Мені дали найкращого коня - чистокровну арабську кобилу - Харді. Юля Толпига і Віталій Малько влаштували мені швидкісне тренування і розповіли про свої методи підготовки коней до стартів. Спробую передати враження.

Клуб. Перше враження, що це - не стайня, а житловий будинок. Чистота і охайність панує скрізь. Видно, що тут працюють люди, які сприймають це місце, як власний дім. Коні гуляють дружнім табуном у леваді, все зручно і продумано. Особливо вразила "галерея слави", кімната, де стіни, полички, шафи просто вкриті нагородами!

Тренування. Гаряча, нестримна Харді заполонила мене! Це тренування перевернуло всі мої уявлення про пробіжну підготовку! Ми проїхали більше 20км, більшу частину дистанції - жвавим галопом. Чесно зізнаюсь, Харді, на сьогодні, це найкращий арабський кінь, на якому я сиділа в Україні. Потужна і, в той же час, легка, дуже керована, з величезним бажанням бігти вперед.

Команда. Брендові пробіжні сідла Setzi, Podium, клубні кольори одягу і амуніції, спеціалізовані кормові суміші та інші деталі, які свідчать про професійний підхід. Але, головне, Юля і Віталій люблять коней і свою справу, віддаються їй повністю!

Це був чудовий, насичений враженнями день!

Дівіться самі на відео!