Інтерв'ю з головним організатором пробігу "Кубок села Яцьки" паном Чжоу Жуйсі

Інтервью з головним організатором змагань з Дистанційних Кінних Пробігів «Кубок села Яцьки», паном Чжоу Жуйсі
Пан Чжоу Жуйсі - відомий спортсмен,  вже багато років представляє Україну на змаганнях з ДКП по всьому світу. Він є власником КСК «Сілін» - цілої стайні пробіжних коней, які успішно виступають на найпрестижніших турнірах за кордоном. Пан Чжоу детально вивчає досвід провідних європейських фахівців з цієї дисципліни, глибоко поринає у сучасні методики підготовки коней і сам тренує свою команду. Він також створює всі умови для розвитку дитячого кінного спорту, в його клубі діти займаються безкоштовно.  
В квітні 2017 року пан Чжоу організував старт у своєму клубі, який спортсмени вже охарактеризували як найкращий за всю історію існування пробігів в нашій державі. Чудова організація і неперевершена монгольська гостинність надовго запам’ятається всім учасникам змагань!

Користуючись нагодою, ми записали коротке  інтерв’ю, в якому  розпитали пана Чжоу про його бачення розвитку пробігів в Україні.Л.Г. – Пане Чжоу, ви давно займаєтесь пробігами. Що саме приваблює вас у цьому виді?

Ч.Ж. – Пробіги – надзвичайно складна і цікава  дисципліна. Це ціла наука, яку можна вивчати роками, не втрачаючи інтересу, і,  в той же час, це – виклик. Вони змінюють спортсмена. Подолавши дистанцію 40 км, ти - вже інша людина. Після 80км – ще інша, а після 100 іще інша! І так триває нескінченно. Ти самовдосконалюєшся, стаєш сильнішим, вчишся контролювати себе.


Л.Г. – Наскільки мені відомо, у вашій країні теж існує різновид пробігів…

Ч.Ж. – Так, в нас є Байга, але цей вид змагань значно відрізняється від сучасних дистанційних пробігів. Байга – це гонка на витривалість коней і людей, без обмеження швидкості, під час якої лише найсильніші доходять до фінішу. В Європейських  пробігах, навпаки, здоров’я коня ставиться понад усе. Ветеринари суворо контролюють життєві показники тварини і суть в тому, щоб зберегти коня, попри тривалі швидкісні навантаження. Це самий гуманний по відношенню до коней вид спорту з системним тренінгом, який передбачає застосування високотехнологічних пристроїв, таких як кардіомонітори, засоби геолокації  тощо. Повторюю, пробіги – це наука!


Л.Г. – Як саме ви тренуєте своїх коней? У вас є власна система тренінгу?

Ч.Ж. – Я багато подорожую, беру участь у різних пробіжних турнірах, в тому числі, в США. Давно зробив висновок, що головне в пробіжному тренінгу  – це правильно закладена база. Наприклад, ми готуємо молодого коня до стартів у сезоні. Відповідно, починаємо підготовку коня взимку із роботи кроком. Грудень  – щодня годину кроку. Січень  – щодня дві години, лютий  – щодня три години кроку. Це закладає основу формування міцного скелету та м’язів. І лише з весни – додаємо жвавіші алюри, знову ж таки, по схемі, розробленій з урахуванням планів на сезон та особливостей конкретного коня. Все треба робити поступово, не поспішаючи, – в цьому і є секрет!


Л.Г. – Які ви бачите перспективи розвитку пробігів в Україні, адже це досить дорогий вид спорту?

Ч.Ж. – За Радянського Союзу, спорт був лише для вузького кола професійних спортсменів. Особисто я вважаю це неправильним:  «показуха», та й годі. Кінний спорт повинен бути доступним для широкого кола людей, адже це – здоров’я! Люди, які вважають, що пробіги - це дорого, просто не помічають скільки грошей вони витрачають на непотрібні речі та на ліки. Набагато доцільніше – витрачати ці кошти на утримання коня, їздити на ньому верхи і забути про ліки! Потрібно заохочувати якомога більше аматорів, пояснювати їм, що пробіги – це набагато доступніше, ніж може здатися. Особливо, потрібно сприяти дитячому спорту.


Л.Г. – Пане Чжоу, поділіться вашими планами на майбутнє.  

Ч.Ж. – По-перше, я хочу купити ще коней, особисто для себе.  Таких, що зможуть долати дистанцію 160км під моєю вагою, а я – досить важкий вершник. Я також планую продовжувати розбудовувати свій клуб у пробіжному напрямі, а саме, створити повну інфраструктуру для проведення змагань: ще одну стайню, готель для спортсменів та їхніх команд, тощо. В планах – проведення міжнародних стартів. Пробіги повинні стати популярною і масовою дисципліною в Україні, саме це – моя мета на майбутнє!


 
Автор – Леся Гордієнко